KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15781016
nr 1578 1016
Marie Capaldi
(f. 1958), Sverige
Oljemålning, "Una volpe dietro L’orecchio". Signerad, daterad 2015, a tergo. Proveiens: Babben Larsson förvärvade målningen på Capaldis utställning på Galleri 1 i Göteborg 2015. Olja på duk, 40x40 cm, oramad. Skänkt av Babben Larsson
Marie Capaldi, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1958.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 13 november 2023
kl 16:16:00
500 kr
600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
2.600 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.600 kr
3.800 kr
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Läs mer om Specialauktion för Stadsbrudskåren